• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
Mias Mat
  • Inspirasjon
  • Om meg
  • Kontakt
  • Bokhylla
  • Navigation Menu: Social Icons

    • 
    • 
    • 

En vegetarisk treretters meny

20. november 2016 By Mia Skriv en kommentar

Frisk quinoasalat med halloumi fra vegetarisk treretters meny

Quinoasalat med halloumi er forretten i vegetarisk treretters meny

Mitt første møte med vegetarmat kom i studietida. Før dette møtet kan jeg nok ikke beskrives som annet enn relativt fordomsfull overfor vegetarmat. Men midt i en temmelig intensiv eksamensperiode begynte det å snu. For maksimere antall timer lesing i løpet av dagen begynte jeg nemlig å spise middag i kantina på universitetet.

Kvaliteten på middagene som ble servert i kantina hadde sant og si relativt dårlig. Jeg var heller skeptisk, men lot meg en dag overtale av en medstudent til å prøve vegetarretten som ble servert. Antagelig var kokkene med ansvar for vegetarmaten rett og slett mer ivrige enn de andre kokkene, for maten var veldig mye bedre enn de kjøtt- og fiskerettene jeg hadde spist til da. Dermed begynte min motvilje mot vegetarisk mat å skrante, og i dag lager jeg gjerne flere vegetariske middager i uka.

Vegetarianer eller ei, en vegetarisk treretters meny vil falle i smak hos de fleste

Denne vegetariske menyen består av tre smakfulle og mettende retter som vil falle i smak hos både deg og dine gjester.

Menyens retter:

Forrett: Frisk quinoalat med halloumi (porsjonene kan halveres for forrett)
Hovedrett: Kremet byggrynsrisotto med tomat og spinat
Dessert: Ovnsbakt eple med vaniljekesam

Tips til tilberedning:

Det kan være litt utfordrende å både lage mat og spise med sine gjester på en og samme gang. Men byggrynsrisottoen kan gjøres nesten klar på forhånd. La væsken koke inn og sett den til side. Varm opp og rør inn smør, parmesan, paprika og spinat rett før servering. Gjør gjerne klar eplene til desserten på forhånd, så de kan stekes mens hovedretten spises.

Kremet byggrynsrisotto med tomat og spinat

Kremet byggrynsrisotto med tomat og spinat til hovedrett

 

OvnsbaktEple10

Ovnsbakte epler med vaniljekesam til dessert

Filed Under: Menyer, Treretters meny

Forrige post: « Blåbærmojito
Neste post: Ukemeny med ovnsbakte middager »

Reader Interactions

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Mias mat

Velkommen til min matblogg! Jeg heter Mia og jeg er glad i å lage mat og å ta bilder. Så her finner du min kombinasjon av nettopp det. Maten som presenteres her er den vi spiser til hverdags og til fest her hjemme!

Bestill boka mi her:



Personvern

Les mer om personvern på nettside og app her.

Få Mias Mat for Android og iOS:

  • 
  • 

Kategorier

Følg meg gjerne:

  • 
  • 
  • 
  • 
  • 

Søk på denne siden

Stikkord

Asiatisk Barnevennlig Boller Brød Fisk Fra hagen Fra skogen Godis Grill Grytebrød Gryter Hyttemat Is Jul Kake Kjøtt Konfekt kosemat Mat og kjemi Pizza Påske Rask middag Restemat Salat Smoothie Smått og tilbehør Sunnere godsaker Suppe surdeig Taco Tapas vegansk Vegetar

Dessert

Smuldrepai med rabarbra
Rabarbrakaramell
Cookies i vaffeljernet

Vis flere innlegg

Bakst

Eltefritt grytebrød til hverdags
Verdens beste eplekake

Vis flere innlegg

Middag

Enkel ramen med marinerte egg
Alt-i-ett vegetarisk meksikansk gryte
Asiatisk ribbe med steam buns og syltede grønnsaker

Vis flere innlegg

Smått og tilbehør

Bruschetta med tomat og basilikum
Hjemmelagde krutonger
Salsa av grønne tomater

Vis flere innlegg

Drikke

Blåbærmojito
Alkoholfri moscow mule
Alkoholfri fjellbekk

Vis flere innlegg

Footer

Hei på deg og velkommen til min matblogg! Hyggelig at du tok deg turen innom, og jeg håper du finner noe som faller i smak. Søk gjerne etter det du måtte ønske i søkefeltet under.

Copyright © 2025 Mias Mat