• Hopp til primær menyen
  • Hopp til hovedinnhold
  • Hopp til primært sidefelt
  • Hopp til bunntekst
Mias Mat
  • Inspirasjon
  • Om meg
  • Kontakt
  • Bokhylla
  • Navigation Menu: Social Icons

    • 
    • 
    • 

Mine beste oppskrifter og tips til tapasbordet

21. mai 2017 By Mia 14 kommentarer

Kremede småpoteter med aromasopp og bacon fra mine beste oppskrifter og tips til tapasbordet

Kremede småpoteter med aromasopp og bacon

Jeg har lagd tapas til mange og til få, og uavhengig av hvor mange jeg lager tapas til, så går hele produksjonsprosessen glattere om jeg bare har tenkt og planlagt litt i forkant. Og selv om jeg har blitt flinkere til å planlegge, så hender det stadig vekk at jeg kommer noe som kunne vært gjort hakket bedre. Og husk at det viktigste tross alt er at alle har en trivelig stund og får spist litt god mat!

Men du kan jo like greit hoppe bukk over noen av «feilene» som jeg har gjort på veien. Derfor har jeg i dette innlegget samlet sammen mine beste oppskrifter og tips til tapasbordet. Eller er du kanskje en skikkelig dreven tapaslager, og føler det mangler noen tips eller oppskrifter? Legg igjen en kommentar, så kan vi sammen den ultimate tapasguide! 🙂

Sommersalat med jordbær, pistasj og mozzarella

Sommersalat med jordbær, pistasj og mozzarella

Først noen tips for å unngå kaos på tapasbordet:

  1. Det er lett å lage alt, alt for mye når det kommer til tapas. Regn omtrent 500 g – 600 g mat per hode, og topp heller opp med rikelig med godt brød eller foccacia om du skulle være redd for å lage for lite mat.
  2. Velg en overvekt av retter som kan lages klar tidlig på dagen eller noen dager i forveien. Skal du lage skikkelig mange retter er det lurt å tenke igjennom om noe kan fryses – da kan du begynne med dette uker i forveien.
  3. Mat som skal serveres kaldt kan legges opp allerede dagen i forveien, pynt fatene, dekk til og sett kjølig.
  4. Husk at du ikke må lage alle retter fra bunnen av – flere kan også kjøpes ferdige i matbutikken. Varer fra lokalprodusenter eller tradisjonsmat fra nærmiljøet høres alltid spennende ut, spesielt for tilreisende gjester. Men ta deg gjerne en rekognoseringsrunde på matbutikkene i forkant, for de har nemlig ganske forskjellig utvalg.
  5. Skal du lage tapas til mange kan det være en idé å tenke variasjon både når det kommer til smaker og innhold. Barna liker kanskje noe enkelt, noen spiser ikke kjøtt, mens andre igjen har allergier. Er det mange hensyn å ta lager jeg gjerne ei liste for å sørge for at alle har flere retter de kan spise.
  6. Blir lista lang på punktet over kan det være en fordel å merke rettene, så slipper du å holde styr på alle ingredienser og allergener under servering.
  7. Bygg opp tapasbordet logisk for å unngå kavende armer og bein. Sett fat, bestikk og servietter i den enden du ønsker at folk skal komme fra. Gruppér mat og tilbehør som passer sammen (sett f.eks. dipper og sauser sammen med brød og foccacia).
  8. Virker det hele uoverkommelig? Gå for spleiselag! Pek ut noen gode venner som kan ta med en rett hver.
Kjøttboller i tomatsaus

Kjøttboller i tomatsaus

Ovnsbakt søtpotethummus

Ovnsbakt søtpotethummus

Chorizotapas

Chorizotapas

Mine forslag til tapasretter

Jeg har tatt meg en skikkelig rundtur i egne oppskrifter, og samla sammen oppskrifter som passer som fingermat. Når jeg lager tapas tillater jeg meg å blande typiske spanske tapasretter med en rekke andre bidrag fra andre verdenshjørner. Det viktigste er at maten smaker etter min mening.

Om du skal gå for en lite tidkrevende løsning (og husk at dette på ingen måte er en dårlig løsning), så kan du gå for mange av mine forslag til retter som kan kjøpes ferdig på butikken. Flere enkle tapasretter, brød, god drikke og dessert kan kjøpes ferdig på butikken.

Lefser med kremost og røkelaks

Lefser med kremost og røkelaks

Hjemmelagde tapasretter

Chorizotapas
Chorizotapas er en enkel, men knallgod tapasrett bestående av chorizopølse, honning, hvitløk og sitron.

Kremede småpoteter med aromasopp og bacon
Disse småpotetene er både mettende og deilige.

Bacondadler
Søtt og salt i skjønn forening. Bacondadlene har en tendens til å gå unna på tapasbordet og de er lette å lage.

Bacondadler

Bacondadler pynta med rosmarinstilker

Kjøttboller i tomatsaus
Ett sikkert innslag på tapasbordet og en favoritt hos mange.

Lefser med røkelaks
Jeg liker å ha noen «norske» bidrag til tapasbordet, og disse lefsene deilige på smak. De kan lages klar dagen i forveien, men vær nye med å dekke dem godt til, så de ikke blir tørre.

Tapaspingviner av mozzarella og oliven
Tapaspingvinene består av oliven, mozzarellakuler og gulrøtter. Disse kompisene pynter definitiv opp tapasbordet.

Tapaspingviner av mozzarella og oliven

Tapaspingviner av mozzarella og oliven

Ovnsbakte potetbåter med hvitløk og rosmarin
Gode potetbåter er en en favoritt hos mange. Potetene er best varme, men de kan også serveres kalde om det er press på ovnen. Sett gjerne potetene i nærheten av dipp eller saus du mener kan passe til.

Bacondadler med blåmuggost
En aldri så liten oppgradering av vanlige bacondadler. Lag gjerne noen av hver!

Sesamstekte søtpoteter
Sesamstekte søtpoteter kan serveres kalde, så disse kan lages klar i dagen i forveien.

Sashimisalat med marinert laks, mango og avokado
Sashimisalat, eller bare sashimi for den saks skyld, pleier å være populært på tapasbordet. Retten serveres kald, så den kan gjøres klar tidligere på dagen. Husk å være nøye med renslighet, råvare og oppbevaring når det er snakk om rå fisk.

Patatas bravas
Patatas bravas er en spansk tapasrett som består av poteter meg en smakfull tomatsaus.

Biffsalat av entrecôte med asiatisk dressing
Denne biffsalaten serveres kald og den er rik på deilige smaker. Husk at den inneholder peanøtter, så det kan være lurt å sette den for seg selv eller hoppe over hele retten om det kommer noen med kraftig allergi.

Saltbakte amandinepoteter
Saltbakte poteter kan serveres kalde, så de kan lages klare dagen i forveien. De smaker aller best med en god dipp eller saus.

Spansk tortilla
Tortilla er en spansk omelett med potet som kan serveres kald. Skjær den gjerne opp i biter til tapasbordet.

Grillede maiskolber med fetakrem

Grillede maiskolber med fetakrem

Grillede maiskolber med syrlig fetakrem
Del maiskolbene i fire og server dem som tapas! Kolbene kan også freses i panna om det ikke er grilltid. Husk at mais kan være litt vanskelig å håndtere, så legg gjerne med noen små maisspyd ved siden av denne retten.

Heldigge småpoteter med hvitløk og parmesan
Deilige småpoteter som er lette å lage. De er nok best når de serveres varme, men de er også gode om de serveres kalde.

Hjemmelaget hummus
Hummus er skikkelig deilig på smak og den er vegansk. Det blir mye kjøtt og melkeprodukter i tapas, og har man veganere i gjengen er det alltids litt kos at de kan få noe annet en brød, salat og potet. Jeg må også legge til at jeg har merka meg at «skikkelige kjøttetere» også forsyner seg flere ganger av god hummus! Jeg har også oppskrift på søtpotethummus, hummus med bakt gulrot og gurkemeie og rødbethummus om du ønsker å variere noe.

Hjemmelaget hummus

Hjemmelaget hummus

Rett fra matbutikken

Fat med skinker og spekeskinker
Både spanske og annen spekemat, pølser og skinker er en skikkelig slager på tapasbordet. Kjøp gjerne litt forskjellig og dander på et fat. Ønsker du et enkelt, spansk bidrag så slår serranoskinke sjelden feil!

Ost
Manchego er en av de vanligste spanske tapasostene, men fyll gjerne på med flere andre gode oster.

Gode småpølser
Kjøp en forskjellige spennende pølser, stek dem, skjær opp i mindre biter – og vips så har du et deilig bidrag til tapasbordet.

Oliven
En blanding av forskjellige oliven er ofte populært (sorte, grønne, marinerte, fylte).

Brød
Ta deg turen innom bakeren om du ikke liker å bake selv. Du finner gjerne foccacia, baguetter eller annet deilig brød hos bakeren.

Kyllingvinger
Har du barn på tapaslaget (kan nok være du finner en god gjeng voksne foran fatet óg) er gjerne noe så enkelt som kyllingvinger en skikkelig slager!

Kjøttboller
Gode kjøttboller er også en favoritt hos både små og store.

Dipp, salsa og smør:

Hjemmelaget aioli
En god aioli går det gjerne store mengder av. Om du ikke ønsker å lage den selv er det bare å ta seg en tur i matbutikken.

Chorizoaioli
Chorizoaioli er aioli som er tilsatt stekesjy fra stekt chorizopølse. Aiolien blir deilig på smak og får en stilig farge.

Kremet dipp med soltørka tomat
Denne dippen er deilig på smak og passer utmerket med brød, focaccia og rotgrønnsaker.

Hjemmelaget hvitløkssmør med urter
Urtesmør er populært til brødmaten. I sommersesongen finner du gjerne mange spennende varianter på butikken også.

Pesto med basilikum
Pesto kan gjør seg godt både som dipp og marinade. Du finner gjerne pesto av flere slag i dagligvarebutikker.

Tzatziki
Tzatziki er deilig til både brød og poteter. Du finner også tzatziki i de fleste dagligvarebutikker.

Guacamole
Guacamole er kanskje ikke særlig «typisk for tapas», men jeg har erfart at det går ned på høykant allikevel.

Majones med hvitløk og chili
Majones med hvitløk og chili er populært som tilbehør til poteter og brød.

Hjemmelaget plommechutney
Plommechutneyen er søt og krydret på smak. Den passer til brød, enkle potetretter og oster.

Sett gjerne også frem en god olivenolje, balsamicoeddik og flaksalt

Hjemmelaget aioli

Hjemmelaget aioli

Salater:

Parmasalat med fiken, mozzarella og ristede pinjekjerner
Deilig, friskt og fargerikt innslag

Salat med bakte cherrytomater, pinjekjerner
Bakte tomater får en kraftig og god smak. De passer derfor både i salat og servert alene til tapas.

Sommersalat med jordbær, pistasj og mozzarella
Er det jordbærsesong er denne salaten knall både i utseende og på smak.

Frisk quinoasalat med halloumi
Halloumiost gjør godt seg både alene og i salat.

Enkel potetsalat med persille og rødløk

Enkel potetsalat med persille og rødløk

Enkel potetsalat med persille og rødløk
Enkel og god potetsalat som kan gjøres klar dagen i forveien. Den blir faktisk ekstra god om den får stå litt i krydderoljen, men vent med persillepynt til serveringsdagen.

Salat med druer og blåmugg
Søtt, salt og umami i skjønn forening!

Parmasalat med fiken, mozzarella og ristede pinjekjerner

Parmasalat med fiken, mozzarella og ristede pinjekjerner

Brød:

Focaccia
Focaccia er veldig populært som tilbehør til tapas. Du finner også focaccia på de fleste matbutikker med stort utvalg.

Annet brød er også poulært til tapas, som for eksempel brytebrød, fine urtebaguetter, landbrød, ciabatta eller eltefritt grytebrød med valnøtter.

Dessert/godis:

Sjokoladekuler med lakris

Sjokoladekonfekt med pasjonsfruktfyll

Gelegodteri

Nektarin med sjokolade og nøttestrø

Ostekakekjeks

Brownies med kremosttopping

Ovnsbakteepleroser

Epleroser

Ovnsbakte epleroser

Nektarin med sjokolade og nøttestrø

Nektarin med sjokolade og nøttestrø

 

Filed Under: Middag, Oppskrifter, Smått og tilbehør, Tapas Tagged With: Tapas

Forrige post: « Laksepoke med mango, avokado og sylta rødløk
Neste post: Hjemmelaget rabarbracurd »

Reader Interactions

Kommentarer

  1. Elisabeth

    18. oktober 2017 ved 12:47

    Hei Mia
    Så flott nettside du har og så fint å finne dette innlegget!
    Jeg skal overraske mannen i mitt liv med en fest om en måneds tid, 30-40 gjester er invitert og tenker å servere tapas
    Jeg er relativt komfortabel på kjøkkenet, men har kun laget mat til 16 personer samtidig tidligere og lokalet jeg har leid har begrensede kokemuligheter (6 kokeplater og 1 ovn, men det er meget gode kjølemuligheter på stedet så da satser jeg på en god del av disse kalde rettene som jo kan lages ferdige dagen før.

    Mengdeberegning er ca 500 gram mat pr gjest forstår jeg, men så lurer jeg på; lager jeg 40 kjøttbøller, 40 kyllingvinger, 40 laksespyd, 40 sildebiter, 40 skinkerullader eller hvordan tenker man? Og er de 500 gr mat pr gjest uten brød og dippsauser og oliven?

    Ser forøvrig det er masse gode oppskrifter her som jeg skal kose meg med fremover, ikke bare tapas, selv om det var det som i utgangspunktet fikk meg hit

    Hilsen Elisabeth

    Svar
    • Mia

      19. oktober 2017 ved 22:56

      Hei Elisabeth!

      Så hyggelig å høre at du liker sida mi. Og så hyggelig med overraskelsesfest!

      I utgangspunktet er 500 g et typisk mål uten brød og dipp, men med eventuelle salater. Hvis du inkluderer mye godt av dipp og sauser kan du nok redusere mengden annet noe. Min erfaring er at det går store mengder brød og focaccia om det serveres med gode dipper. Jeg ville også redusert mengden noe om det kommer mange barn eller andre som er småspiste. Rettene som faller i smak hos stort sett alle (som f.eks. kjøttboller og kyllingvinger) ville jeg lagd mer enn én bit per hode, for så heller å redusere mengden noe av retter som ikke alle kommer til å forsyne seg av.

      Lykke til!

      Hilsen Mia

      Svar
  2. Britt R

    8. mai 2018 ved 00:00

    Flott oppsummering, nyttige råd, gode oppskrifter – tusen takk!

    Svar
  3. Liv

    4. november 2018 ved 10:16

    Perfekt side for meg, dette! Tusen takk!
    Har laga tapas til 10-12 gjester ett par ganger tidligere, og det blir altfor mye mat igjen. Skal prøve å begrense meg neste gang!

    Mvh Liv

    Svar
    • Mia

      4. november 2018 ved 20:26

      Så bra at siden er nyttig! Jeg skal ærlig innrømme at jeg har hatt en god del rester etter tapas mer enn én gang selv også… Men jeg er heldigvis også veldig glad i «restetapas» 😀

      Svar
  4. Siri L. Torpe

    30. mai 2019 ved 19:38

    Her var mange gode tips !! Nå skal jeg gå i gang med planlegging

    Svar
  5. Ragnhild Martinsen

    19. november 2019 ved 14:42

    Hei Mia, høres bærre lækkert ut. Vi bor halvveis i Spania, tapasens hjemland. Jeg har invitert til juletretenning nå 1.desember – med påfølgende taps. Jeg gleder meg til å lage flere av dine forslag. Veldig inspirerende. Tusen takk

    Svar
    • Mia

      20. november 2019 ved 19:51

      Hei! Så hyggelig å høre. Håper tapaslaget blir bra 🙂

      Svar
  6. Nina

    1. mai 2020 ved 21:25

    Her var det virkelig mange fristende og gode oppskrifter som jeg gleder meg til å prøve ut.
    Tusen takk

    Svar
  7. Ingeborg Fjeldvær

    13. juli 2020 ved 08:26

    Hei fantastisk side nå ble jeg inspirert og skal jeg ett selskap til 17 personer

    Svar
  8. Synnøve Aakvik

    11. september 2020 ved 23:36

    Så kjekk oppsummering av gode tapasretter! Og skal absolutt prøve flere av disse fremover. Har i dag gjort klart noen tapasretter til morgendagen. Noen retter jeg syns er fantastisk, og har fått mye skryt for, er Kjøttboller med fetaost og peperoni inni, chillipoppers (biter av chilli fylt med kremost og surret med bacon) og Satay kyllingspyd. Ellers blir det både Bacondadler, Foccachia, brødpinner og kyllingvinger

    Svar
    • Mia

      12. september 2020 ved 12:18

      Hei! Takk for hyggelige ord og takk for tips! Jeg leter stadig etter nye retter som passer til tapasbordet, så det kommer godt med 🙂

      M

      Svar
  9. Natalia

    20. september 2020 ved 10:54

    Hvilke av retter kan man lage i forkant, evt. fryse?

    Svar
    • Mia

      22. september 2020 ved 20:18

      Hei! Jeg fryser gjerne kjøttboller, forskjellige slag hummus og focaccia. 🙂

      Svar

Legg igjen en kommentar Avbryt svar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Hoved sidebar

Mias mat

Velkommen til min matblogg! Jeg heter Mia og jeg er glad i å lage mat og å ta bilder. Så her finner du min kombinasjon av nettopp det. Maten som presenteres her er den vi spiser til hverdags og til fest her hjemme!

Bestill boka mi her:



Personvern

Les mer om personvern på nettside og app her.

Få Mias Mat for Android og iOS:

  • 
  • 

Kategorier

Følg meg gjerne:

  • 
  • 
  • 
  • 
  • 

Søk på denne siden

Stikkord

Asiatisk Barnevennlig Boller Brød Fisk Fra hagen Fra skogen Godis Grill Grytebrød Gryter Hyttemat Is Jul Kake Kjøtt Konfekt kosemat Mat og kjemi Pizza Påske Rask middag Restemat Salat Smoothie Smått og tilbehør Sunnere godsaker Suppe surdeig Taco Tapas vegansk Vegetar

Dessert

Smuldrepai med rabarbra
Rabarbrakaramell
Cookies i vaffeljernet

Vis flere innlegg

Bakst

Eltefritt grytebrød til hverdags
Verdens beste eplekake

Vis flere innlegg

Middag

Enkel ramen med marinerte egg
Alt-i-ett vegetarisk meksikansk gryte
Asiatisk ribbe med steam buns og syltede grønnsaker

Vis flere innlegg

Smått og tilbehør

Bruschetta med tomat og basilikum
Hjemmelagde krutonger
Salsa av grønne tomater

Vis flere innlegg

Drikke

Blåbærmojito
Alkoholfri moscow mule
Alkoholfri fjellbekk

Vis flere innlegg

Footer

Hei på deg og velkommen til min matblogg! Hyggelig at du tok deg turen innom, og jeg håper du finner noe som faller i smak. Søk gjerne etter det du måtte ønske i søkefeltet under.

Copyright © 2025 Mias Mat